Netflix, Apple Vision Pro Destekli Uygulama Sunmayacak

2 Şubat itibarıyla ABD’deki kullanıcılarla buluşacak olan Apple Vision Pro karma gerçeklik başlığı için Netflix tarafından herhangi bir uygulama sunulmayacağı ortaya çıktı.

Bloomberg’in haberine göre, Netflix’in yalnızca Vision Pro için özel bir uygulama yapmayı reddetmekle kalmayıp, iPad uygulamasının başlıkta da çalışmasına izin vermeyeceğini bildirdi. Bir Netflix sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Üyelerimiz, Mac’lerde Netflix’in keyfini çıkarabildiği gibi, Vision Pro’daki web tarayıcısında da Netflix’in keyfini çıkarabilecek.”

Netflix’in Vision Pro için doğrudan bir uygulama sunmayı neden reddettiğine dair herhangi bir detay bulunmuyor. Öte yandan, Apple’ın kendi rakip yayın hizmeti olan Apple TV+’a sahip olması nedeniyle Netflix’in bir uygulama sunmak istemediğine dair bazı spekülasyonlar bulunuyor. Meta’nın Quest VR başlığı için bir Netflix uygulamasının mevcut olduğuna ancak bir süredir güncellenmediğine de dikkat çekiliyor.

Bu arada başka büyük yayın hizmetleri, Apple Vision Pro’da çalışacak uygulamalar sunacak. Bunlar arasında Disney+, ESPN+, Max, Discovery+, Amazon Prime Video, Paramount+, Peacock, Pluto TV, Tubi, Fubo ve daha fazlası yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x