İBB Meclisi’nde AK Parti, MHP ve İYİ Parti’den ortak Gazze kararı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İsrail’in saldırısı altındaki Filistin’in Gazze Şeridi’ne bir ambulans göndermek üzere AK Parti, MHP ve İYİ Partili meclis üyeleri olarak ortak karar aldıklarını açıkladı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İBB Meclisi ekim ayı 4. birleşimi, Meclis 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı’nın yönetiminde Saraçhane’deki belediye binasında yapıldı.

Mecliste gündem dışı bölümde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Filistin’de yaşanan son gelişmelere değindi.

“İnsanlık tarihinin vicdanı İstanbul’un, adalet rehberinde istikamet tayin eden şehirlerden olduğunu” söyleyen Göksu, “AK Parti, MHP ve İYİ Partili meclis üyeleri olarak, insanlık dramının yaşandığı Gazze’deki kardeşlerimize katkı olması için bir ambulansla kardeşlerimizin yarasını sarmak için ortak karar aldık. Ambulansımız inşallah oradaki kardeşlerimizin yarasını saracak. Biz de devletimizin ilgili birimleriyle gerekli istişareleri yaparak ilgili yerlere ulaştıracağız. İYİ Partili, MHP’li ve AK Partili meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x