Beşiktaş, Fenerbahçe’nin eski hocasıyla görüştü

Rıza Çalımbay’la yollarını ayırdıktan sonra yeni teknik direktör arayışlarına başlayan Beşiktaş’ta takımın başına kimin geçeceği merak konusu oldu. 

Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlı yönetim, birçok yabancı teknik adamla görüşme gerçekleştirdi. 

Vitor Pereira’yla da temas kuruldu

Beşiktaş’ın listesinde yer alan isimler arasında bir dönem Fenerbahçe’yi de çalıştıran Vitor Pereira’nın da olduğu iddia edildi. 

Ön görüşme yapıldı

Siyah-beyazlı kulübün Portekizli teknik adamla ön görüşme yaptığı ve başkan Hasan Arat’ın da tarzını beğendiği teknik adamlar arasında olduğu kaydedildi. 

Yaklaşık bir yıldır boşta

Son olarak Flamengo’yu çalıştıran 55 yaşındaki hoca 10 Nisan 2023 tarihinden bu yana herhangi bir kulüpte görev almıyor. 

11 farklı takım çalıştırdı

Profesyonel teknik direktörlük kariyerine 2004 yılında başlayan Pereira; Sajoanense, Espino, Santa Clara, Porto, Al-Ahli, Olimpiakos, 1860 München, SIPG, Corinthians, Flamengo ve Fenerbahçe’yi çalıştırdı. Ayrıca tecrübeli teknik direktör Porto’da Andre Villas Boas’ın 58 maç boyunca yardımcılığını yaptı.

2.07 puan ortalaması yakaladı

Ülkemizde iki farklı dönemde Fenerbahçe’de görev alan Portekizli çalıştırıcı; ilk döneminde 61 maçta 2.07, ikinci döneminde ise 25 maçta 1.60 puan ortalaması yakaladı. 

3 farklı takımda 8 kupa kazandı

Vitor Pereira, kariyeri boyunca üç farklı takımda (Porto, Olimpiakos, Shanghai SIPG) toplam 8 kupa kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x