BAKE ve Bu 6 Altcoin Rallide! İşte Yükselişlerin Sebepleri

Metis Token (METIS) 360 milyon dolarlık ekosistem hibe rallisi’nde yükselişe geçti. Ayrıca bugün, birçok altcoinde yükseliş görüldü. Bu altcoinler arasında BNB, BAKE, PERP, 1cat ve ZOOA gibi tokenlarda bulunuyor. İşte detaylar…

METIS uçuşa geçti

Layer-2 ağı Metis’i yönlendiren yerel kripto para birimi Metis (METIS), son 24 saat içinde %50’ye varan etkileyici bir artışa tanık olarak heyecan verici bir yolculuk yapıyor. Daha önce duyurulan bir hibe etrafındaki heyecandan kaynaklanan bu artış, yatırımcıların tokena ve onunla ilişkili projelere olan ilgisinde önemli bir artışı tetikleyerek gidişatında önemli bir an oldu. Fiyattaki artış, 30 günlük kazançları şaşırtıcı bir şekilde %240’a çıkardı. Coingecko tarafından derlenen verilerde ayrıntılı olarak açıklanan dikkat çekici bir sıçrama yaşadı. Üstelik bu artışa, işlem hacimlerindeki katlanarak artan artış da eşlik etti. Aralık ayının başındaki mütevazı 2 milyon dolardan Salı günü etkileyici bir 50 milyon dolara yükseldi.

Layer 2 ölçeklendirme protokolleri grubunun bir parçası olarak Metis, kullanıcıların Ethereum blockchain üzerinde daha yüksek hızlarda ve daha düşük ücretlerle işlem yapmalarını sağlayan kritik bir role sahiptir. Bu benzersiz konumlandırma, platformun kendi ekosistem projelerini ve araçlarını geliştirmesine olanak tanıyarak, gelişen başarısına katkıda bulundu. Metis’in yönetimini üstlenen MetisDAO Vakfı, yakın zamanda ileriye doğru muazzam bir adım attığını açıkladı: Ekosistem Geliştirme Fonu (EDF). Cari fiyatlarla 360 milyon doların üzerinde değere sahip 4,6 milyon METIS’lik büyük bir tahsisle EDF, stratejik olarak Metis ekosistemi içinde gelişmeyi başlatmayı, likiditeyi artırmayı, faaliyeti teşvik etmeyi ve benimsenmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.

İlgili projeler de yükseldi

Bu girişimlerden damlayan ödüllerin dağıtımını sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılar arasında beklenti oldukça fazla. Bu ödüllerin Metis ağı üzerinde oluşturulan uygulamalara aktarılması bekleniyor. Bu elle tutulur beklenti, Metis projelerinde kilitlenen değerde önemli bir artışa yol açarak, değeri daha bir hafta önce 100 milyon doların altında olan yetersiz değerlemeden 500 milyon doların üzerine fırlattı. Metis ekosistemindeki coşku ve ivme, ilgili projelere de yansıdı. Bu projelerin tokenleri dikkate değer artışlara tanık oldu: Maia’nın MAIA tokeni %97 oranında artarken, Hermes’in HERMES tokeni %140’lık olağanüstü bir artışa tanık oldu.

BAKE gibi coinlerde dikkate değer diğer piyasa hareketleri

Daha geniş kripto para piyasası, Metis’in yükselişinin yanı sıra önemli hareketlere de tanık oldu. BNB kısa sürede %9,48 artışla 290 doların üzerine çıktı. Bitcoin BRC20 ekosistemi toplama platformuna bağlı ZOOA gibi tokenler, Kucoin’de listelenmesinden bu yana %400 oranında şaşırtıcı bir artış gördü. Bitcoin Cats (1cat) %22’nin üzerinde artışla 0,008 dolar sınırını kırarken, BAKE %29’luk kayda değer bir artış yaşayarak kısa süreliğine 0,8 doları aştı. Bu arada PERP %37 oranında kayda değer bir artış göstererek bir gün içinde 1,2 dolara ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x