Zelenski’nin Oscar töreninde konuşma talebi reddedildi

Akademi Ödülleri’nin organizatör ve yöneticilerinin, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski‘nin bu yılki törende konuşma yapma talebini reddettiği duyuruldu.

Independent Türkçe’nin haberine göre, 12 Mart Pazar günü düzenlenecek olan 2023 Oscar Ödülleri töreninde Zelenski’nin konuşma yapma talebi reddedildi. Zelenski, 2022 Grammy Ödülleri ve ocaktaki Altın Küre gibi ödül törenlerinde dikkat çeken konuşmalar yapmıştı.

Zelenski en son da Sean Penn’in, Ukrayna Devlet Başkanı’nın savaştaki liderliğini konu alan filmi Superpower’ın (Süper Güç) ilk gösteriminin yapıldığı Berlin Film Festivali’ndeki katılımcılara seslendi.

Üst üste ikinci kez başarısızlıkla sonuçlandı

Öte yandan çıkan haberlere göre Ukrayna Devlet Başkanı’nın televizyon yayını aracılığıyla pazar günkü Oscar törenine katılmasına izin verilmedi.

Variety’ye konuşan kaynaklara göre WME temsilcisi Mike Simpson, Zelenski’yi yayına dahil etmesi için Akademi’ye başvursa da reddedildi. Haberde, daha önce komedyen olan Devlet Başkanı’nın Oscar töreninde konuşma yapma talebinin üst üste ikinci kez başarısızlıkla sonuçlandığı da bildiriliyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir