Redmond’un şovu

Ercan Taner

İletişim Bilgileri

Arda ne yaptı öyle? Bir, iki, üç diye saymadı. Çalım attı, penaltıyı aldı. Penaltı atmak stresli iştir. Attı Valencia… Arda, bu işi ne kadar iyi bildiğini Valencia’nın önüne attığı nefis pasla göstermişti zaten… Kolay değil, derbi maçta yapıyorsun bu önemli işleri…

Derbi oyun olarak sıkıntılı başlamıştı. İki takımda kaybetmek istemiyordu. Fauller fazlaydı. Gol maça hareket getirdi. Çok duran oyun izleyenleri sıktı. Aboubakar beraberlik golünü atsa heyecan iyice yükselebilirdi.

Altay ve Mert ilk devre net pozisyonlarda nefis kurtarışlar yaptılar. Fenerbahçe golü daha çok istedi. Beşiktaş orta alan organizasyonlarında hiç yoktu. Arda ve ikinci yarı Abaubakar’ın pozisyonlarının bu işin uzmanları tarafından yorumlanacağına eminim. Fenerbahçe yine penaltı kazanırken Fernandes’in kaptırdığı top Wellington’un kırmızı kart görmesine sebep oldu. Valencia bu kez atamadı.

Maxim ve Redmond’ın oyuna alınması doğru düşünceydi ama Beşiktaş 10 kişi kalmıştı. Redmond bence baştan başlamalıydı. Cenk Tosun’a nefis bir top attı. O da golü buldu. Redmond yine inanılmaz klas bir pas attı. Tosun Paşa sever böyle topları. Affetmedi. Redmond ile maça Premier Lig dokunuşu gelmişti sanki. Süper bir gol attı. Durduramadı Fenerbahçe onu. Bu defa da Aboubakar’a gol attırdı.

İrfan Can golü attı ama Fenerbahçe için her şey bitmişti.

Dün geceki derbi, Beşiktaş tarihinde unutulmazlar arasında yer alacak.


Ercan Taner

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir