MATIC İçin Devasa Balina Transferleri: Analistler Uyardı!

Kripto para dünyasında, büyük kripto sahiplerinin en ufak bir hareketi bile piyasa üzerinde dalgalanma etkisi yaratıyor. Kısa bir süre önce, en büyük Polygon (MATIC) adreslerinden biri, analistlerin dikkatini çeken önemli bir işlem yaptı. Diğer yandan analistler, MATIC’in fiyat hareketi hakkında uyardı. İşte detaylar…

60 milyon MATIC, Binance’e gitti

Kripto paralar için önde gelen on-chain veri sağlayıcısı Santiment, MATIC’e yönelik bir veri paylaştı. Söz konusu büyük Polygon adresi şaşırtıcı bir şekilde 60 milyon tokenı borsaya taşıdı. Balinalar, Polygon staking’den ve bilinmeyen cüzdanlardan Binance’e büyük miktarlarda MATIC transfer etti. Polygon Staking’den yine Binance’e 78,2 milyon dolar değerinde 80 milyon MATIC gitti. Bu da büyük bir satış spekülasyonunu gündeme getirdi. Sonuç olarak, ağın borsa arzı 5 haftanın en yüksek seviyesi olan yüzde 7,92’ye sıçradı. Böyle bir hareket kripto para dünyasında pek de alışılmadık bir durum değil. Ancak yine de, piyasanın istikrarı konusunda endişelere yol açıyor.

Özellikle analistler, balina borsası girişleri meydana geldiğinde yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi balinalar, büyük miktarlarda kripto bulunduran kişi ya da kurumları ifade eder. Bunların hareketleri piyasanın arz ve talebini önemli ölçüde etkiler. Balinalar borsalara büyük miktarlarda kripto para taşıdığında, bu genellikle satış yapmak isteyebileceklerinin sinyalini verir. Bu da söz konusu kripto paranın fiyatının düşmesine neden olur. Bununla birlikte, son hamleyi yapan balinanın hala önemli miktarda Polygon tokenına sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Santiment’e göre adres, hala 3,78 milyar MATIC’e sahip. Bu da ağın uzun vadeli beklentileri için olumlu bir işaret. Bununla birlikte, son hamle kripto para piyasasının volatil olduğunu hatırlatıyor. Piyasa son yıllarda önemli bir büyüme ve benimseme görmüş olsa da, oldukça spekülatif ve dalgalanmalara maruz kalmakta. Her zaman olduğu gibi, yatırımcılar durum tespiti yapmalı. Mevcut en iyi bilgilere dayanarak bilinçli kararlar almalı.

Polygon fiyatı için sırada neler var?

Bu sırada, Polygon fiyat analizlerine bakmakta fayda var. Analist Sahana Vibhute’a göre MATIC fiyatı, büyük ölçüde düşüş eğilimi olarak kabul edilen, büyük ölçüde genişleyen bir yükselen kanal içinde işlem görüyordu. Bu nedenle, aşağı yönlü bir geri çekilme büyük ölçüde yakındı, ancak piyasa yavaş yavaş yükselişe geçtiği için düşük destekten bir toparlanma bekleniyordu. Ancak, geçtiğimiz hafta sonu tetiklenen yeni çöküş, fiyatı son derece aşağı çekti.

MATIC fiyatı şu anda 1,05 dolarlık ana destek seviyelerinden birinin altına düşerek aşırı bir geri çekilmeyi önlemeye çalışıyor. Bu arada, RSI 40’ın altına düşerek ayıların gücünü gösteriyor ve bu da sağlıklı bir fiyat rallisi için iyi olmayabilir. Bu nedenle, analiste göre 0,95 dolara bir düşüş beklenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir