Johnny Depp dava sonrası Cannes’da geri dönüyor

Johnny Depp, dünya basını uzun süre işgal eden eski eşi Amber Heard ile evliliklerini gözler önüne seren davanın sonuçlanmasıyla haklı olduğunu bütün dünyaya duyurmuştu. Dava başında sinema sektöründe ötekileştirilen Depp sektöre dönüşünü, Cannes Film Festivali’nde açılış filmi olacak “Jeanne du Barry” başrolüyle kutlayacak.

DEEP’İN SİNEMAYA GÖRKEMLİ DÖNÜŞÜ

Üç yıllık aranın ardından 59 yaşındaki Amerikalı aktör, beyaz perdeye görkemli bir dönüş yapıyor. Filmin dünya prömiyeri 16 Mayıs’ta Cannes Film Festivali’nde yapılacak. Festivalin açılış filmi olarak gösterilecek yapımın aynı gün Fransa’da sinemalarda gösterime girmesi de bekleniyor.

İLK FRANSIZ SİNEMA FİLMİ OLACAK

Depp’in ilk Fransız sinema filmi olacak olan Jeanne du Barry’de, Fransa Kralı XV. Louis başrolünü sergiliyor. Çekimleri yazın tamamlanan filmin bütçesinin ne kadar olduğu şimdiye kadar açıklanmadı ancak Depp’in genelde oynadığı başroller için aldığı ücret 20 milyon dolar civarında.

FİLMİN YÖNETMENİ ROL ARKADAŞI LE BESCO

Filmi, aynı zamanda yapımda rol de alan Maiwenn Le Besco yönetti. Le Besco, filmde Kral Louis’nin sevgilisi Jeanne du Barry’yi canlandırıyor.

Le Besco, daha önce “Polisse” ve “Mon Roi” filmlerini yönetmişti.

Filmin kadrosunda ayrıca Pierre Richard, Benjamin Lavernhe, Noémie Lvovsky, Melvil Poupaud, Pascal Greggory ve India Hair yer alıyor.

FANTASTİK CANAVARLAR 3 FİLMİNDEN KOVULDU

2016’da, 36 yaşındaki eski eşi Amber Heard’a şiddet uyguladığı suçlamasıyla yargılanması nedeniyle Depp, Hollywood sinemasından adeta aforoz edilmişti.

Aktörün kariyeri, kendisi gibi oyuncu olan eski eşi Heard tarafından şiddetle suçlanmasından ve şiddet uyguladığı mahkeme tarafından kabul edildikten sonra düşüşe geçmişti.

Ünlü aktör, kendisine “kadın döven” dediği için İngiliz The Sun gazetesine açtığı davayı kaybetmesinin ardından Fantastik Canavarlar 3 filminden de kovulmuştu.

HEARD’İN DEPP’E ŞİDDETİ DOĞRULANDI

Depp daha sonra Amber Heard’e açtığı 50 milyon dolarlık karalama davasını kazanmış, bu, Depp için bir zafer olarak görülmüştü. Hakim, Heard’ün Depp’in kendisine şiddet uyguladığı konusunda yalan söylediğini öne sürerek, “Depp hakkında bilerek yalan söylüyordu çünkü onunla alıp veremediği bir şeyler vardı” ifadelerini kullanmıştı.

Heard’ün sırf Depp’e herhangi bir şekilde zarar vermek için bu yalanları ortaya attığını belirtmişti.

ÜÇ YILLIK ARANIN ARDINDAN

Depp’in Heard’den 15 milyon dolar tazminat kazanması sonrası, işler ünlü aktörün lehine döndü ve üç yıl ara vermek zorunda kaldığı kariyerine kaldığı yerden devam etmişti.

İlgili Haber: Amber Heard, Johnny Depp ile uzlaşmaya vardı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir