İYİ Partili Kavuncu’dan yerel seçim açıklaması

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, Burdur’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada partililere hitap eden Kavuncu, haziran ayındaki olağan kongre sonrası yapılan planlama ile Türkiye’deki il başkanlıklarının birçoğunu ziyaret ettiklerini söyledi.

AKŞENER ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPACAK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyonkarahisar’da katılacağı etkinlikle ilgili de bilgi veren Kavuncu, şöyle konuştu:

– 26 Ağustos’ta önemli bir aktivitemiz olacak. Büyük Taarruz’un 101’inci yıl dönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın hemen öncesinde o kutlu yürüyüşün, Büyük Taarruz’un başladığı gün olan 26 Ağustos’ta Afyonkarahisar’da İYİ Parti olarak bütün teşkilatlarımızın da katılacağı bir etkinlik düzenliyoruz. Uzun süredir de sessizliğini muhafaza etmiş olan genel başkanımızın önemli açıklamalar yapacağı bir toplantı olacak.

– Önümüzdeki süreç önemli. Bir genel seçim geçirdik ve seçmenimiz, milletimiz bize muhalefet görevi verdi. İktidar olmak kadar da önemlidir muhalefet. Doğru muhalefet yapmak, memleketin, milletin dertlerini ihtiyaçlarını anlamak ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda hakkıyla hem Mecliste hem il teşkilatlarımızda vatandaşlarımızın iktidarla alakalı sıkıntılarını, şikayetlerini gündeme getirmek çok önemli. İYİ Parti teşkilatları bu anlayışla, bu şuurla üstüne düşeni yapmakta ve daha fazlasını yapmak için daha iyiye ulaşmak için de çaba içerisindeler.

TEK BAŞIMIZA GİRECEKMİŞ GİBİ…

Bütün il teşkilatlarının yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarını en iyi şekilde yapacağını vurgulayan Kavuncu, şöyle devam etti:

– Genel merkezimizin yapacağı değerlendirme, alacağı karar önemlidir. Bir iş birliği olur mu olmaz mı bunu da tabii ki teşkilatlarımızla konuşuyoruz. Ama bir gerçek var o da şu; şu an itibarıyla 81 ilde 973 ilçede seçime tek başımıza girecekmişiz gibi hazırlığımızı, çalışmamızı o il ve ilçedeki yerel problemler, özellikle belediyecilik anlamında halkımızın beklentileri ile ilgili sürdürüyoruz; çok kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Partimizi en iyi şekilde temsil edecek, partimizin ilke ve amaçlarıyla uyumlu adayların tespiti noktasında da çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

SİNEYİMİLLET DÖNÜLÜR MÜ?

Sineyimillete dönmekle ilgili bir soru üzerine Kavuncu, “Sineyimillet, bir çözüm müdür; partimizin yetkili kurulları değerlendirir. Vatandaşın lehine olacak her türlü adımı atmaya hazırız. Bugüne kadar da attık. Hatta bir siyasi parti olarak kendi menfaatlerimizi hep ikinci, üçüncü plana bıraktık. O konuda da kimsenin tereddüdü olmasın. Bir çözüm olacaksa İYİ Parti, hiç tereddüt dahi etmeyecektir. Partinin ilgili yetkili kurulları değerlendirir” şeklinde cevap verdi. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x