Bakan Bolat’tan marketlere indirim çağrısı

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) temsilcilerini bakanlıkta kabul eden Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Yıl sonuna kadar sıfır araç satışlarında da kimi araç modellerine ve markalarına göre yüzde 10 ila yüzde 20 arasında indirim kampanyaları görmeye başladık, başlıyoruz” dedi.

Bakan Bolat, yaptıkları düzenlemeler sonucunda piyasalarda ciddi rahatlamalar olduğuna dikkati çekerek, oto piyasasında hem ikinci el satışlarda hem sıfır araba satışlarında bolluk meydana geldiğini belirtti. Fiyatlarda yüzde 15’e varan düşüşler yaşandığını belirten Bolat, gıda perakendecilerine de çağrıda bulundu.

Bolat, gıda perakendecileri ile birçok toplantı yaptıkları bilgisini vererek, “Onların da uygulamaları ile yanlış bulduğumuz konularda denetimlerimizi artırdık. Onlardan da indirimler bekliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük bir indirim kampanyası bütün marketlerden bekliyoruz. Bu konuda öncülük edenlere de teşekkür ediyoruz. Piyasadaki enflasyonu azdıracak uygulamalara karşı mücadelemizle enflasyonla mücadelede başarılı olacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x