Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan ‘kayıp depremzede çocuklar’ açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 6 Şubat’ta meydana gelen Maraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede kayıp olduğu iddia edilen çocukların beyaz bir araç ile kaçırıldığı ve bu açıklamaların bakanlıkça doğrulandığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Cumhuriyet gazetesinin bugün yayınlanan haberinde depremler sonrası yüzlerce çocuk için kayıp başvurusu yapıldığı, Adıyaman’da kaybolan iki çocuğun en son beyaz bir otomobile bindirilirken görüldüğü iddia edilmişti. Aile Bakanlığı’nın da “beyaz araba” iddiasını doğruladığı aktartılmıştı.

Bu haberle ilgili açıklama yapan bakanlık, “Haberin içeriğinde kayıp olduğu iddia edilen çocukların beyaz bir araç ile kaçırıldığı ve bu açıklamaların bakanlığımızca doğrulandığı iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Deprem bölgesinde ailesi ve yakınlarına ulaşılamayan refakatsiz çocuklarla alakalı bilgiler son derece açık ve şeffaf bir şekilde düzenli olarak kamuoyu ile paylaşılıyor. Vatandaşlarımızın resmi kurumların açıklamaları haricinde bu tip iddialara itibar etmemeleri önemle rica olunur” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir