Ağır hasarlı ev nasıl az hasarlı oldu

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dert yanan Malatyalı bir depremzede, “Evimiz hasarlıydı, ağır hasar verdiler. Tekrar geri, 3-5 gün sonra sistemden baktığımızda; az hasarlı. Evimize giremiyoruz. Konteyner hakkımız bile yokmuş. Araştırdık, az hasarlı olanlara… Muhtarlarımıza sorduk. Kimsenin bize bir şey söylediği yok. Sadece az hasarlı olanlar konteyner alamıyor” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Atılım ve Demokrasi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Malatya’da depremzedelerle iftar yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, iftar öncesinde bir çadırkentte depremzedeleri ziyaret etti. Depremzedelerden biri, Kılıçdaroğlu’ndan konteyner talep ederek, “Evimiz hasarlıydı, ağır hasar verdiler. Tekrar geri, 3-5 gün sonra sistemden baktığımızda; az hasarlı. Evimize giremiyoruz. Konteyner hakkımız bile yokmuş. Araştırdık, az hasarlı olanlara… Muhtarlarımıza sorduk. Kimsenin bize bir şey söylediği yok. Sadece az hasarlı olanlar konteyner alamıyor” dedi.

Başka bir depremzede ise Kılıçdaroğlu’na yaşadıkları sorunları anlatırken “Bizim sizden istediğimiz ev, kalacak bir yer. Kiracıyız. Durumumuz da pek iyi değil” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, depremzede çadırlarını da ziyaret etti ve 8 aylık bir çocuğu sevdi. Bir depremzede, Kılıçdaroğlu’na, “Ortadayız. Evler yapılsa bile ortadayız. Hiçbir şey istemiyorum, sadece ev istiyorum. İki çocuk da kanser zaten” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir